Festiwal Polskich Form Krótkometrażowych – Polish Short Film Fest

Festiwal Polskich Form Krótkometrażowych organizowany przez Ulicę Piękną w ramach „Action on Film Festival and the Hollywood Dreamz International Film Festival and Writers Event odbędzie się po raz drugi w dniach 16 – 26 sierpnia, 2018 w Las Vegas, Nevada.

Przyjmujemy zgłoszenia wszelkich form filmowych i telewizyjnych: dokument, fabuła, animacja, nowe media, „mobile”, teledyski, reklamy, VR, eksperymentalne oraz inne autorskie formy nie przekraczające 30 min. długości.

Stwórz profil swojego filmu teraz bez żadnych opłat na FilmFreeWay i wyślij zgłoszenie na festival

II PSFF poster

Rozpoczynamy nabór do II edycji Polish Short Film Festival 2018 w Las Vegas.

Impreza została stworzona, aby dać wyjątkową szansę zaprezentowania się przed międzynarodową publicznością i nawiązania ważnych kontaktów zawodowych polskim filmowcom żyjących i tworzących w dowolnym miejscu na świecie. Festiwal jest również otwarty dla zagranicznych filmowców mieszkających w Polsce i tworzących filmy o Polsce.

PSFF (Polish Short Film Festival) ma na celu promowanie artystycznie i kulturowo znaczących filmów poprzez ich publiczną prezentację oraz spotkania z twórcami w twórczej i inspirującej atmosferze. Mamy na celu wzbogacenie życia społeczności, filmowców i oczywiście wszystkich osób, które wykonują swoją pracę przed i za kamerą. Pracując bezpośrednio z twórcami filmu niezależnie od budżetu, pochodzenia, stylu lub gatunku, świętujemy sztukę filmową i filmowców poprzez:
– Zapewnienie wysokich standardów jakości prezentacji filmów, stawiając wartość artystyczną i kulturową ponad atrakcyjność handlową.
– Współpracę z filmowcami i producentami z całego świata w celu zwiększenia dostępu do filmów, prezentacji, programów i projektów.

W tym roku II Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych zaprezentuje najlepsze z najlepszych polskich form krótkometrażowych (do 30 min.) dowolnego gatunku z całego świata w trakcie XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Action On Film Festival oraz II Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hollywood Dreamz and Writers Event w zespole hotelowo-konferencyjnym „The Palms” w Las Vegas od 16 do 26 sierpnia 2018 r. W wydarzeniu tym weźmie udział ponad tysiąc twórców, reżyserów, producentów, artystów i aktorów z całego świata. Impreza ta jest liderem na rynku amerykańskim zarówno profesjonalizmu jak i nawiązywania najlepszych kontaktów branżowych z całego świata. Festiwal jest tworzony i prowadzony przez twórców filmowych i pisarzy dla filmowców i pisarzy. Festiwal ten to nie tylko wyjątkowe wydarzenie wysokiej rangi, ale również impreza, której nie należy stracić.

Festiwal Polskich Form Krótkometrażowych oferuje dwie formy uczestnictwa:
1. Program konkursowy na „Najlepszy Polski Film Krótkometrażowy” (opłata wpisowa)
2. Pozakonkursowy Przegląd Polskich Form Krótkometrażowych (udział bezpłatny)
– Prosimy o kontakt z dyrektorem festiwalu Danielem Kozakiewiczem tych, którzy zdecydują się tylko na opcję pozakonkursową w celu otrzymania specjalnego kodu darmowego udziału na e-mail: biuro@ulicapiekna.pl
Polski Festiwal Filmów Krótkometrażowych jest otwarty zarówno dla debiutujących filmowców, jak i profesjonalistów, którzy poszukują globalnej promocji swojej twórczości.

Wyróżnienia i nagrody

Zwycięzcy XIV AOF MEGA FEST otrzymają swoje nagrody i trofea w trakcie naszej oficjalnej gali. Nagrody przyznawane są przez najlepszych filmowców w ponad 25 różnych kategoriach filmowych. Uczestnicy programu „Polish Short Film Festival” zostaną nagrodzeni w następujących kategoriach:
1. Best Short,
2. Best Direction
3. Best Cinematography
4. Best Documentary
5. Best Female performance
6. Best Male Performance
7. Best Animation
8. Best Music Video
9. Best Experimental/New Media
10. Award of Excelence
W każdej kategorii wybierzemy zwycięzcę oraz wyróżnimy drugie miejsce. Główny zwycięzca otrzyma nagrody pieniężne i profesjonalne oprogramowania filmowe od naszych wielu sponsorów. Zwycięzca w kategorii Best Polish Short otrzyma statuetkę „Złotej Sawy”.
Filmy biorące udział w programie „pozakonkursowym” NIE otrzymują nagród, ani honorowych laurów, jedynie zostaną pokazane w trakcie festiwalu w ramach przeglądu Polskich Form Krótkometrażowych. Organizatorzy mogą jednak przyznać nagrodę za film poza konkursowy według własnego uznania.

Zasady

– Wszystkie filmy muszą być z angielskimi napisami, poza teledyskami, które mogą być w wersji oryginalnej.
– Wszystkie zgłoszone prace będą oceniane na podstawie treści, kreatywności,
wyobraźni, dramaturgii i umiejętności filmowych.
– Akceptowane są wszelkie formy krótkometrażowe: dokument, fabuła, animacja, teledysk, nowe media, VR, reklama, eksperyment, formy internetowe, komórkowe i inne, do 30 min. długości.
– Akceptowane są wszystkie produkcje zrealizowane od 2010 r. do lipca 2018 r. Filmy w trakcie produkcji również mogą być zgłaszane.
– Do zgłoszenia i rozpatrzenia przez komisję selekcyjną przyjmowane są następujące formaty:
1. Online Screeners
2. DVD (NTSC Region 1)
3. Blue Ray
* System PAL NIE JEST AKCEPTOWANY.

WSZYSTKIE ZAAKCEPTOWANE FILMY DO WYŚWIETLENIA MUSZĄ BYĆ PRZESŁANE DO BIURA FESTIWALU w jednym z poniższych formatów:
1. DVD (region NTSC 1)
2. Blu-Ray (region 1)
3. DCP
* NIE akceptujemy filmów „online” do projekcji. System PAL nie jest akceptowany. Nie zwracamy nośników DVD lub Blu-Ray.

UWAGA! Wjazd dla obywateli polskich na teren USA wymaga ważnego paszportu i wizy. Prosimy o wcześniejsze zadbanie o wymagane dokumenty. Ci, których filmy zostaną zaakceptowane do udziału w festiwalu mogą zwrócić się do organizatora z prośbą o wystawienie oficjalnego zaproszenia w celu ułatwienia procesu wizowego.

Stwórz profil swojego filmu teraz bez żadnych opłat na FilmFreeWay i wyślij zgłoszenie na festival

Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Polish Short Film Festival
Mr. Del Weston
3540 W. Sahara Ave. 283
Las Vegas, NV 89102
USA

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z biurem w Warszawie:
Dyr. Daniel Kozakiewicz 
tel.: +48 664 612 332 
biuro@ulicapiekna.pl