„Szczęście jest za darmo, radość nie kosztuje…” – premiera „Życie aż do śmierci”

premira teledysku flyer5

„Szczęście jest za darmo, radość nie kosztuje.”

Data wydarzenia: 2 czerwca 2016, Godz.: 19:15 – 20:30, Miejsce: Kino studyjne KC, Warszawa, ul. Nowy Świat 6/12 (budynek Giełdy Papierów Wartościowych)

Z wielką radością i dumą zapraszamy Państwa na premierowy pokaz publiczny naszego pierwszego utworu i teledysku „Życie aż do śmierci”. Przed projekcją zaprezentujemy Państwu naszą grupę „Ulica Piękna” i opowiemy o tym fantastycznym projekcie. W trakcie spotkania odbędzie się krótki pokaz ekskluzywnej bielizny erotycznej marki Livia Corsetti Fashion. Po pokazie zapraszamy na Vin d’honneur. Po oficjalnej części goście zaproszeni są na „After Party”

R.S.V.P: biuro@ulicapiekna.pl, tel.: +48    664 612 332

premira teledysku feature img

ulica piekna prasa 10

ulica piekna prasa 01

ulica piekna prasa 26

Ulica Piękna

Projekt założony przez Daniela Kozakiewicza skupiający artystów i profesjonalistów w celu tworzenia niezależnych i alternatywnych dzieł. Angażując artystów zajmujących się różnymi dyscyplinami i gatunkami stwarza się przestrzeń, w której następuje wspólna inspiracja. Wymiana doświadczeń w trakcie procesu twórczego pozwala na pokonywanie barier, które każdy sam sobie stawia w codziennym działaniu. Muzyka, która jest uniwersalnym językiem daje możliwość wszystkim uczestniczącym w procesie twórczym na eksperymentowanie ze swoim talentem. Każdy wnosi do projektu swoje doświadczenia, dzieli się nimi, uczy innych oraz zdobywa unikalną wiedzę na swój temat i innych. Proces twórczy jest sam w sobie celem wszystkich działań, a efekt końcowy oczywistym „skutkiem ubocznym”. W utworze tym twórcy odważyli się połączyć takie gatunki jak hip-hop, world music, rock, pop latino, operę, mazura, soul i salsę. Także w obrazie spotykamy eklektyzm: połączenie klasycznego obrazu filmowego, dokumentalnego, animacji oraz elementów komunikacji z mediów społecznościowych i urządzeń mobilnych. Tekst piosenki oraz scenariusz teledysku opowiada o codzienności w dzisiejszym świecie, ale zwraca uwagę na afirmację życia. W pewnym sensie jest to manifest wartości, do których wszyscy dążymy i problemów, z którymi na co dzień się borykamy. Narracja zawiera wiele prowokacji, które w sposób przewrotny prowadzą odbiorców przez labirynt dzisiejszego świata. Piosenka i teledysk „Życie aż do śmierci” jest debiutem tej grupy. Do tej pory zaangażowało się w projekt ponad 50 osób z rozmaitych branż.

Nazwa grupy i projektu „Ulica Piękna” wiąże się z rodzinnym domem Kozakiewicza, które od prawie 30 lat jest salonem spotkań rozmaitych osobistości, swoistym prywatnym klubem towarzyskim, gdzie w wyjątkowej atmosferze przenikają się środowiska artystyczne, biznesowe, polityczne. W latach 90-tych, gdy śp. prof. Mikołaj Kozakiewicz piastował stanowisko Marszałka Sejmu RP, gościli tu ambasadorowie licznych krajów, politycy najwyższych szczebli zarówno establishmentu, jak i opozycji, wysocy duchowni, reprezentanci różnych kościołów i wyznań, znani pisarze, artyści, aktorzy wielu pokoleń, biznesmeni, działacze społeczni, aktywiści i obrońcy mniejszości narodowych, orientacji seksualnych i liczni naukowcy. Aktualnie miejsce prowadzone przez syna, Daniela Kozakiewicza, który podtrzymuje tę tradycję tworzenia miejsca otwartego na światopoglądy i wyznania, organizowane są tu kolacje, koncerty, pokazy sztuki, imprezy taneczne i inne  spotkania towarzyskie. Ludzie, którzy od lat spotykają się tam, mimo bardzo różnych światopoglądów, inspirują się sobą i wspólnie tworzą wyjątkowe miejsce. Konsekwencją tego, w naturalny sposób, było powstanie projektu „Ulica Piękna”, gdzie wszyscy, którzy posiadają wewnętrzny imperatyw działania, mogą wziąć udział i wykorzystać swoje umiejętności, doświadczenia, kontakty i talent. Wszyscy przy tym projekcie pracują z miłości do sztuki i z nieuzasadnionej potrzeby twórczego działania, które jest ponad podziałami społecznymi, gdzie Człowiek jest najwyższą wartością.

————————————

Skład twórców i wykonawców piosenki i teledysku:

Daniel Kozakiewicz (Założyciel grupy)

tekst, muzyka, wokal, reżyseria, montaż, producent i główna rola w teledysku

 • artysta, fotograf, podróżnik, reżyser, znany szerokiej publiczności z głównej roli w serialu TV „Siedem Życzeń”, jak również z wielu projektów artystycznych i wystaw fotografii w Polsce, Europie i Ameryce Łacińskiej.

Piotr „Jackson” Wolski 

muzyka, aranżacje, instrumenty perkusyjne, sample

 • muzyk, kompozytor, instrumentalista. Jeden z najważniejszych w Polsce perkusistów. Lider zespołu Tam Tam Project. Współtworzył płyty i koncertował z takimi muzykami i zespołami jak: Soyka, Stańko, Maanam, Lady Pank, Wilki, Bajm, Immanuel, Habakuk, Apteka czy Giani.

Reinaldo Ceballo

muzyka, piano

 • kubański kompozytor, pianista, wiolonczelista, producent, aranżer. Koncertował w USA, Anglii, Francji, Belgii, Włoszech, Holandii. Nagrywał i komponował dla wielu wydawnictw na świecie. Od 2000 r. na stałe mieszkający w Polsce. Założyciel zespołu Calle Sol oraz orkiestry Tripulación Cubana. Współpracował z takimi wykonawcami w Polsce jak: Szczęśniak, Pospieszalski, Maleńczuk, Chojnacki, De Mono, Maanam, Kayah czy Blue Cafe.

Justyna Reczeniedi

Sopran, występuje w teledysku w swojej roli

 • polska śpiewaczka operowa, skrzypaczka, polonistka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki, autorka kilku książek biograficznych. Występowała na wielu prestiżowych scenach, w teatrach i filharmoniach na terenie kraju i poza granicami m.in.: Tokyo Opera City, Orchard Hall W Japonii, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Opera na Zamku Szczecin, Teatr Muzyczny Poznań, Hiszpania, Grecja, Kanada, Liban, Austria, Niemcy, Węgry. Laureatka konkursów w Polsce, Austrii i Włoszech.

Kasia „Blanka” Grabowska

Wokal, występuje w teledysku w swojej roli

 • wokalistka, pedagog, producent muzyczny. Absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Finalistka i laureatka takich programów jak: „Szansa na sukces”, Must be the Music”, Voice of Poland”. Występowała w spektaklach, koncertach i przy współtworzeniu nagrań z takimi wykonawcami jak: Katarzyna Gaertner, Karin Stanek, Borys Szyc, Nergal, Grzech Piotrowski, Andrzej Rybiński, Lisa Stansfield, Brathanki czy Gang Olsena. Wydała swoją debiutancką płytę.

Jacek „Dżeksong” Onaszkiewicz

Aranżacje, realizacja dźwięku, mastering (Studio LocoMotive)

 • gitarzysta, założyciel grupy Immanuel, współtwórca formacji KaCeZet.

Kostek Joriadis

Konsultacje muzyczne, chórki

 • kompozytor, muzyk, dyrygent, klawiszowiec, trębacz, producent, założyciel legendarnego zespołu „Human”, współtwórca takich formacji jak: Izrael, Papa Dance, Maanam, Bajm, Lady Pank oraz współpracujący z zespołami: Kult, De Mono, Chłopcy z Placu Broni i Wilki. Był producentem i kompozytorem wielu przebojów Kasi Kowalskiej. Nagrał 3 solowe albumy.

Piotr Koper

Zdjęcia, montaż i II reżyser teledysku

 • filmowiec, operator kamery, autor, współrealizator i kamerzysta licznych programów telewizyjnych i etiud filmowych.

Renata Kurek

Główna rola żeńska

 • czołowa polska modelka w latach 90. na stałe mieszka we Włoszech, gdzie zrobiła wielką karierę, nazwana przez tamtejsze media: „The Body”. Jest wizerunkiem wielu międzynarodowych firm bieliźniarskich. Nadal występuje na pokazach i w reklamach branży „fashion” oraz jako konsultant i juror wielu projektów modowych.

Karolina Kuik

Rola żeńska

 • polska top modelka, jej zdjęcia publikowane były w takich pismach jak CKM czy Playboy, gdzie w lipcu 2015 została Polską Playmate

Grażyna Grochowska

Rola Żeńska

 • polska modelka i aktorka nowego pokolenia robiąca błyskawiczną karierę w fotografii „fashion” i „glam”. Wystąpiła w filmie „Idealny Facet dla mojej dziewczyny” i serialu „Lekarze”

Bogusz Bilewski Jr.

Konsultacje muzyczno-słowne

 • DJ, Raper, tekściarz, podróżnik, fotograf. W latach 90 należał do zespołu tworzącego Radio Kolor. Współpracował muzycznie z Kayah i Reni Jusis oraz współtworzył „15 minut projekt”.

Sylwia Joanna Lebiedzińska

Chórki

 • Zadebiutowała jako wokalistka w piosence zespołu Draft „Bez tytułu”

premira teledysku flyer4

Scenariusz i reżyseria:

Daniel Kozakiewicz, Piotr Koper, Andrzej Kowalski

Zdjęcia: Piotr Koper i Andrzej Kowalski

W rolach głównych: Renata Kurek, Daniel Kozakiewicz,

Karolina Kuik-Krężel, Grażyna Grochowska, Justyna Reczeniedi i Kasia Grabowska

Teledysk:

Scenariusz i reżyseria: Daniel Kozakiewicz, Piotr Koper, Andrzej Kowalski | Zdjęcia: Piotr Koper i Andrzej Kowalski | Występują: Renata Kurek, Daniel Kozakiewicz, Karolina Kuik-Krężel, Grażyna Grochowska, Justyna Reczeniedi, Kasia Grabowska oraz Klubowicze z Ulicy Pięknej | Kierownictwo produkcji: Aleksandra Idzikowska | Scenografia: Marcin Pajewski | Fryzury: Love Hair – Mariola Witek-Partyka, Magda Rozwadowska, Joanna Sarwas; Menedżer – Ewelina Rudzka | MUA: Beata Muszer, Paulina Lasek | Fotosy: Yassen Hristov | Asystent kamery: Marcello Sochacki | Współpraca: Ewa i Marcin Miziak, Maryna Świętochowska, Agata Szczaniecka, Magdalena Wojewódzka, Tomasz Choma, Witold Białecki, Łukasz Laskowski

Piosenka:

Słowa: Daniel Kozakiewicz | Muzyka i aranżacje: Piotr Jackson Wolski – instrumenty perkusyjne, Daniel Kozakiewicz, Reinaldo Ceballo – piano | Wokal: Daniel Kozakiewicz, Justyna Reczeniedi, Kasia Blanka Grabowska oraz Konstanty Joriadis i Sylwia Lebiedzińska | Bass: Łukasz Owczynnikow

Mecenat: Studio LocoMotive – Anna Dragun, Restauracja „Varso Vie” – Paweł Woziwódzki, Bar tapas „Między Ustami” – Marta Rut, Pizzeria „Momento” – Joanna i Marcin Helman, Livia Corsetti Fashion, Kancelaria rzeczoznawców majątkowych Harbuz & Butruk – Ola Zaorska

Wsparcie: Sławomir Sokół, Joanna Sikorska, Otylia Matuszak, Maciej Malewicz, Dorota Zielińska, Marzena Kęćko, Jarosław Woźnica, Beata Bartelmess, Kamil Kowalski

Nagranie i postprodukcja:

Studio LocoMotive

Produkcja:

„Ulica Piękna” – Daniel Kozakiewicz

PR: Natalia Stankiewicz

Opieka prawna: Joanna Matczuk

premira teledysku flyer5

Odwiedź nas, polub, udostępniaj i baw się razem z Nami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *